napsali o nás / kde jsme hráli

 

“Zde si můžete přečíst, co se o nás říká (nebo píše) …”

Rozhovor s Tomášek Velzlem na rádiu Český rozhlas Olomouc.

Rozhovor naleznete zde.

Článek v Katolickém týdeníku

Článek naleznete zde.

Rozhovor s Tomášek Velzlem v Missio magazínu

Rozhovor naleznete zde.

Recenze od Michaely Malaníkové ze Supíkovic:

S radostí, čerstvě po vystoupení, píšu o radosti, kterou divadélko S RADOSTÍ dokáže vykouzlit. Ohromná porce talentu. Ohromná. Již podruhé v Supíkovicích a opět s velikým úspěchem.

Minulý rok nás okouzlil Kiwi vynálezce, tentokrát jsme si užili pohádku O sluníčku, které onemocnělo. Představení bylo provázáno autorskou hudbou Toma Velzela. Už samotná hudba by stačila k příjemnému prožitku, ale ne, oni to museli s Katkou dovést k úplné dokonalosti. Tak moc jsme se nasmáli, uvolnili ale i zapřemýšleli. Ne, nebyla to „jen“ pohádka. Byl to příběh, bylo to ponaučení, byl to koncert. Umění v pravém slova smyslu. Děkujeme za to.

IMG_0347web

Hraní naší pohádky “O ježkovi, který tančil” s DS Okýnko Mohelnice na festivalu Quijotova šedesátka 2015 v Lipnici nad Sázavou

Stacionář Okýnko jsme oslovili, aby vystoupil se svojí pohádkou O Ježkovi, který tančil, poté, co jsme toto představení zhlédli na Teatroterapeutické konferenci v roce 2013. V jednoduchém pohádkovém příběhu o ježkovi, který tančí tak rád, až z něho jeho okolí šílí, je tolik radosti, že jsme nemohli odolat. Je patrné jak Tomáš Velzel vycházel při stavbě pohádky z jednotlivých představitelů, jak oni sami jsou tvůrci svých postav. A to nás zaujalo a to se nám líbilo. Proto jsme je chtěli tady!

Navíc se nad celým pohádkovým příběhem klene krásná metafora o přijetí a pochopení.

(článek k přečtení zde.)

webjezek

 

Uvádění divadelní Žatvy 2014 v Jeseníku

… Na závěr dopoledního bloku se ještě musím zmínit o letošních skřítcích. Byli oba pohotoví, schopni děti nejen informovat (velmi nenásilně), ale i bavit, vyplnit zpěvem a kytarou mezery v programu. Moc mě bavili a dalo by se říci, že ze všech Žatev byli nejlepší. Krásně je pak kontrastně doplňovala svou elegancí a laskavostí Liduška Liberdová. Pokud si někdo myslí, že to bylo jednoduché, pak se hluboce plete – byl za tím velký kus práce na přípravě. Díky!

BcA. Saša Rychecký 

(režisér, 22 let vedoucí DIVIDLA Ostrava – divadelního studia Dramacentra, lektor dramatické výchovy, výtvarník).

zatva

(celý článek k přečtení zde)

Víkendy pro pěstounské rodiny

Tomáše jsem poznala v roce 2012 na víkendovém setkání pěstounských rodin, kde zajišťoval volnočasový program pro děti. Tomáš přijel v roli klauna Lampióna se svým kamarádem Jindrou v roli klauna Žampióna a musím říct, že se skvěle bavili nejen děti ale i my dospělí. Tomáše považuji za úžasného baviče, který má umění dělat divadlo, zpívat a hrát na kytaru opravdu darem od boha. Zároveň si umí najít cestu ke každému dítěti a všem dětem se vždy věnuje nad rámec svých pracovních povinností. Velmi si jej vážím i jako člověka a jsem ráda, že se rozhodl založit divadélko pro děti, protože by byla velká škoda nevyužít jeho talentu. Věřím, že i nadále si najde čas spolupracovat s naší organizací na programech pro děti z pěstounských rodin a přeji mu i jeho kolegyni hodně příležitostí rozdávat radost!!!

Andrea Pavlištíková, sociální pracovnice a metodik soc. práce – Centrum psychologické pomoci, p.o. v Ostravě

Víkendy pro pěstounské rodiny II

„Poprvé jsem poznala Toma na víkendu s pěstouny, kde jsem byla za naši organizaci našimi pěstouny a Tom tam byl se svým parťákem Jindrou. Měli na starosti program pro děti různých věkových skupin, který odvedli na profesionální úrovni. Byl to jeden z mnoha dalších víkendů, na kterém jsem Toma poznala jako skvělého baviče a hlavně človíčka, který je celým srdcem upsán dětem. Jelikož je i dobrý člověk, je to poznat na všem, do čeho se pustí. Jsem ráda, že se rozhodl věnovat se dětem naplno, protože by byla velká škoda nevyužít jeho velkého potenciálu, který v sobě má. Teď chci hlavně Tomovi a Kačce popřát hodně rozesmátých dětských tvářiček. A taky pevně věřím, že spolu budeme nadále úspěšně spolupracovat.“

Michaela Bortlíková, sociální pracovnice RMP Opava

Karlov129

Kde jsme již všude hráli:

– Olomouc / Divadlo na Šantovce

– Šumperk / Kulturní dům

– Bludov / Pradědovo dětské muzeum

– Zábřeh / 7apůlfest

-Šternberk / Muzeum Času

– Zábřeh / Rodinné centrum Hnízdo

– Jeseník / Divadlo Petra Bezruče

– Jeseník / nám. TGM

– Olomouc / u Terezské Brány

– Jeseník / divadlo Petra Bezruče

– Teplice nad Bečvou / Lázně Teplice nad Bečvou

– Mohelnice / MŠ Mohelnice Na Zámečku 10

– Ostrava / víkend pro pěstounské rodiny

– Olomouc / Café Mezi Světy

– Topolany / Moravský Grunt

– Šumperk / MŠ Veselá Školka

– Šumperk / MŠ Třebízského

– Olomouc / SPOLU Olomouc

– Zábřeh / SOŠ Sociální péče

– Heroltice / Kulturní dům

– Opava / RMP Opava

– Malá Morávka / Hotel Kamzík

– Uničov / Speciální ZŠ Jasněnka

– Zábřeh / MŠ Zahradní

– Troubelice / restaurace Hanačka

– Medlov / na faře

– Opava / Rodinná a manželská poradna Opava

– Rejvíz / tábor Dort

– Beskydy / Hotel Visalaje

– Olomouc / Letní Kino

– Mladoňov

– Zlaté Hory / Maria Hilf

– Medlov / Farní úřad

– Šumperk / Farní úřad

– Staré město / náměstí

atd.